avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am mai multe credite la ifn-uri. In caz că nu le ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am mai multe credite la ifn-uri. In caz că nu le achit pot lua ...

Am mai multe credite la ifn-uri. In caz că nu le achit pot lua casa mamei mele sau bunurile soției. Nu am nimic pe numele meu
Cel mai recent răspuns: aikidoro , utilizator 20:34, 21 Octombrie 2021
Atât timp cât mama este singurul propietar al casei, nu ,dacă ai cotă parte din casa ,da îți pot scoate cotă ta spre vânzare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ifn indatoreaza peste suta lavsuta bibicarina bibicarina Am un salariu de 3500,la o banca normala, și ifn active pe care le achit am la un singur ifn 2 credite al doilea credit a pus pe mama Codebitor, pe urma am ... (vezi toată discuția)
Partaj divort ancamaia ancamaia Buna ziua, Sunt casatorita de 10 ani si am 2 copii minori.De cand ne-am casatorit locuim in casa mamei mele,iar in timpul casatoriei am construit o casa in ... (vezi toată discuția)
Dreptul familiei, probleme de familie gmada gmada Parintii mei sunt casatoriti a doua oara. Apartamentul in care au locuit a fost cumparat de mama cand era divortata de tata. Dupa ce s-au casatorit a doua ... (vezi toată discuția)