Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara copilul meu are datorii la banca ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara copilul meu are datorii la banca neachitate,adresa ...

Buna seara copilul meu are datorii la banca neachitate,adresa din buletin este la mine,eu nu l-am girat dar a primit de la executor o notificare in care se face referire la executarea bunurilor urmaribile chiar daca sunt detinute de terti(art.680 si 684 c.v)el nu a cumparat nimic in apartament si nici nu a contribuit cu bani.El este plecat din tara .Cum pot dovedi ca nu detine nimic ?Multumesc
Daca are doar buletin la adresa dv. si dv. nu sunteti implicata in contractul respectiv de la banca, stati fara griji ca nu se va intampla nimic .
Vorbiți cu el.sa ia legătura cu un avocat.
Poate scăpa de datorii în anumite condiții legale.

Poate veni executorul la dvs. dar nu înseamnă că va ia ceva din casă in mod obligatoriu.
Și dvs. aveti dreptul la avocat.
Multumesc pentru lamurire
Nu trebuie sa dovediti nimic. Nu vă poate face nimic executorul. În 6 luni trebuie să il declare insolvabil pe fiul dvs. daca nu are nimic pe nume. Spor.