Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... vreau sa cumpar 3 ani vechime pt perioada 1994-1996. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

vreau sa cumpar 3 ani vechime pt perioada 1994-1996. cat trebuie ...

vreau sa cumpar 3 ani vechime pt perioada 1994-1996. cat trebuie sa platesc?
Calculul se face in functie de salariul minim brut din acea perioada.
Uitati aici un tabel informativ cu valorile pe ani mai recenti:
[ link extern ]
Vechimea in munca nu se poate cumpara .... incheierea acelui contract cu Casa de Pensii va confera doar stagiu de cotizare pentru pensie sinu vechime in munca.