avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... vreau sa cumpar 3 ani vechime pt perioada 1994-1996. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

vreau sa cumpar 3 ani vechime pt perioada 1994-1996. cat trebuie ...

vreau sa cumpar 3 ani vechime pt perioada 1994-1996. cat trebuie sa platesc?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:09, 22 Octombrie 2021
Calculul se face in functie de salariul minim brut din acea perioada.
Uitati aici un tabel informativ cu valorile pe ani mai recenti:
[ link extern ]
Vechimea in munca nu se poate cumpara .... incheierea acelui contract cu Casa de Pensii va confera doar stagiu de cotizare pentru pensie sinu vechime in munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salut tuturor.nu locuiesc in romania.am auzit din unele surse ... cochintu cochintu salut tuturor.nu locuiesc in romania.am auzit din unele surse ca este posibil sa va intra o lege in vigoare pentru cumpararea vechimii la pensie in romania.am ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza somajul? ginutz_a ginutz_a stie cineva cum se calculeaza somajul? ma refer la persoana care intra in somaj. aceasta indemnizatie se calculeaza in functie de salariul pe care l-a avut ... (vezi toată discuția)
Buna seara! vă rog mult sa îmi dați o informație, dacă este ... Magda Buda Magda Buda Buna seara! Vă rog mult sa îmi dați o informație, dacă este posibil.. Doresc sa cumpăr vechime in munca pentru perioada 1992-1997, deoarece mi s a ... (vezi toată discuția)