Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Copii persoanei nascute in anul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Copii persoanei nascute in anul 1940,decedată în ...

Buna ziua,

Copiii persoanei nascute in anul 1940, decedată în anul 2015, strămutată din Bulgaria - Kaliakra, care a beneficiat de indemnizaţie lunară acordată în baza Legii nr. 189/2000, vor beneficia la rândul lor de indemnizație lunară în cuantumul specificat în lege nr. 154/2021.
Intrebarea mea: care este cuantumul acestei indemnizatii? 700 lei sau 50 % din indemnizatia de care ar fi beneficiat parintele?

Multumesc mult,
Cristina
cristinik14, utilizator