Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce acte trebuie depuse ptr. șomaj tehnic la PFA pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce acte trebuie depuse ptr. șomaj tehnic la PFA pe octombrie ...

Ce acte trebuie depuse ptr. șomaj tehnic la PFA pe octombrie 2021 și unde(la AJOFM?)?
(modele dacă se poate) Mulțumesc.
Mamaursu, utilizator
Indemnizația se acordă pe bază de cerere și declarație pe propria răspundere, însoțită de documentul care atestă întreruperea temporară a activității, total sau parțial și de copia documentului de identitate.

Cererea și documentele se depun electronic la agențiile pentru plăți și inspecție socială județene, respectiv a municipiului București.
[ link extern ] /