Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Ce taxa se plateste la notar pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Ce taxa se plateste la notar pentru partajarea a 3 ...

Buna ziua,
Ce taxa se plateste la notar pentru partajarea a 3 apartamente in valoare de aproximativ 400000 euro?
Depinde de cotele in care sunt detinute de coproprietari cele 3 apartamente. Daca sunt detinute in cote egale de 1/2 pentru fiecare se platesc taxe ca pentru un act prin care se transmit bunuri in valoare de 200.000 euro - undeva in jurul a 2000 de euro.