Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Am o nelamurire in legatura cu garantia ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Am o nelamurire in legatura cu garantia pentru urmatoarea ...

Buna ziua. Am o nelamurire in legatura cu garantia pentru urmatoarea lucrare:

Schimbare eternit cu tabla fara a se modifica structura sau forma acoperisului.

Este sau nu obligata firma care a executat aceasta lucrare sa ofere garantie? Structura este facuta de cel putin 10-15 ani, ani in care nu s-a efectuat nici o imbunatatire. Daca este obligata,pe ce mai exact imi ofera garantie?
Garantie pentru tabla utilizata[de la producator] nu stiu cit este si garantie de manopera de la firma care sunt in procesul verbal intocmit la sfirsitul lucrarii semnat de asociatie si firma
Nu avem asociatie.. Am chemat firma, eu fiind la etajul 4,afectat. Ma intereseaza ce fel de garantie trebuie sa imi ofere ei din moment ce nu s-a lucrat la structura. Adica daca vine un vant ai duce acoperisul,cine raspunde?
E normal sa imi garanteze ei din moment ce nu au facut lucrarea de la 0?
nicolaevciuca a scris:

Garantie pentru tabla utilizata[de la producator] nu stiu cit este si garantie de manopera de la firma care sunt in procesul verbal intocmit la sfirsitul lucrarii semnat de asociatie si firma

Stefan91219, utilizator
proces verbal pt manopera si garantie tabla utilizata
de obicei se asteapta pina la prima ploaie sa vedeti calitatea lucrarii,adica sa nu v a ploua in casa
am uitat,asemenea lucrare se face pe baza unui proiect bine pus la punct,ca asa cum ati spus daca vine un vint mare si 'jumuleste' tabla de pe acoperis si o arunca pe jos si face ti pagube materiale mari,cine plateste??????? firma care a executata lucrarea,nu?????