Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am urmatoarea situatie: In 1993 ,socrul meu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am urmatoarea situatie: In 1993 ,socrul meu a revendicat ...

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie:
In 1993 ,socrul meu a revendicat de la statul roman un teren prin ordinul prefectului.
Nu mai avem actul respectiv.
De unde se poate obtine o copie dupa ordinul prefectului?
La cine sa ne adresam? La Primaria unde se afla terenul sau la Prefectura?
Multumesc.

Marinela.olari, utilizator
Trebuie sa va adresati institutiei care a eliberat documentul initial, si care il are in arhiva, adica Prefectura judetului de care apartine terenul.