avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am urmatoarea situatie: In 1993 ,socrul meu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am urmatoarea situatie: In 1993 ,socrul meu a revendicat ...

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie:
In 1993 ,socrul meu a revendicat de la statul roman un teren prin ordinul prefectului.
Nu mai avem actul respectiv.
De unde se poate obtine o copie dupa ordinul prefectului?
La cine sa ne adresam? La Primaria unde se afla terenul sau la Prefectura?
Multumesc.





Ultima modificare: Marți, 23 Noiembrie 2021
Marinela.olari, utilizator
Cel mai recent răspuns: MihailZC , utilizator 13:42, 23 Noiembrie 2021
Trebuie sa va adresati institutiei care a eliberat documentul initial, si care il are in arhiva, adica Prefectura judetului de care apartine terenul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordinul prefectului interpretat gresit de primarie cezar-andrei cezar-andrei Buna ziua! In prezent ne confruntam cu urmatoarea problema pe care am sa incerc sa o explic cat mai clar: in 1997 am cumparat o proprietate (casa) in care ... (vezi toată discuția)
Emiterea ordinului prefectului Ioana 2 Ioana 2 Buna ziua!! Cinr ma ajuta si pe mine? Primaria de la nou te incurca, nu te ajuta . Terenul meu este cumparat de la o ruda in anul 82. Vreau sa se emita ... (vezi toată discuția)
Help !! copie titlu de proprietate theathea theathea Va rog sa-mi spuneti carei institutii sa ma adresez pt a-mi elibera o copie legalizata dupa un titlu de proprietate eliberat de COMISIA JUDETEANA PT. ... (vezi toată discuția)