Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Pentru categoria creditorilor chirografari a caror ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Pentru categoria creditorilor chirografari a caror creanta a ...

Pentru categoria creditorilor chirografari a caror creanta a fost acceptata in Tabelul creditorilor, dar care sunt creditori defavorizati prin planul de reorganizare votat (au creanta de plata prin plan 0 lei) exista metode de recuperare a creantei dupa inchiderea procedurii de reorganizare in temeiul art. 175 alin.(1) din Legea 85/2014 (reinsertia debitorului in circuitul economic)? Mentionam ca aceasta categorie defavorizata a votat impotriva planului de reorganizare.

Nu.

Tocmai acesta e scopul procedurii insolventei.

Se merge mai departe.

Pe baza planului si hotararilor judecatoresti din dosarul de insolventa operati pierderea in contabilitate.

Sper sa va fie de folos informatiile.
GRINSOLV IPURL, Practician in insolventa