avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 284 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara, am cumpărat o mașină din cauza ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara, am cumpărat o mașină din cauza pandamiei nu am ...

Bună seara, am cumpărat o mașină din cauza pandamiei nu am reușit sa o trec pe mine. Programarea o am pe 13 decembrie da între timp mi sa stricat motorul vreau sa o radiez cum procedez?
Fie o inmatriculati si ulterior o radiati, fie vorbiti cu vanzatorul sa o radieze direct acesta.
Ar fii bine sa te intelegi cu cei de la dezmembrari sau cei care au autovecul ca tine sa o ia asa cum este dar sa ai linga tine un cunoscator foarte bun sa nu ieie teapa si dupa ce ai vinduto cu chitanta de vinzare cu care sa mergi la politie sa pre dai
- Plăcuțele cu numărul de înmatriculare

– Actul de identitate al solicitantului – original și copie;

– Cartea de identitate a vehiculului – original și copie;

– Certificatul de înmatriculare;

– Fișa de înmatriculare cu viza organului fiscal competent teritorial sau certificatul de atestare fiscală completată și semnată/ștampilată de proprietar;

– Certificatul de radiere – în 3 exemplare,
Mulțumesc frumos!!

Pot sa o radiez din primărie și după sa o dau la dezmembrări?

Mașina e mine a ajuns la a treia mâna nu știu cum pot da de adevăratul propietar.

Ultima modificare: Duminică, 5 Decembrie 2021
Manuela Rășină, administrator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere Georgica112 Georgica112 Bună ziua. Am avut o dacie veche din 1998 anul fabricației, am dus-o la un centru de fier vechi tăiată în bucăți acolo mi sa eliberat o adeverinta cu ... (vezi toată discuția)
Se poate radia o masina de mine in urmatorul caz? silesax silesax este posibila radierea unei masini pe care am cumparato (un aro cu motor de bv) cu acte in regula dar careia nu vreau sa duc actele pina la capat de catre ... (vezi toată discuția)
Masina inmatriculata in romania DjSannan DjSannan Buna tuturor. As avea nevoie de informatii. Eu am plecat din tara cu masina mea inmatriculata in Romania. Acum a trecut ceva timp si actele iau ... (vezi toată discuția)