avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ! mi s-a luat carnetul din cauza conducerii sub ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ! mi s-a luat carnetul din cauza conducerii sub influenta ...

Buna ! mi s-a luat carnetul din cauza conducerii sub influenta alcoolului. Am fost instiintat sa ma prezint la politie,m-am prezentat. Ultima data mi s-a spus sa prezint la politie o caracterizare de la locul de munca, nu stiu exact cum se numeste in termeni juridici. As dori sa stiu cum arata o astfel de caracterizare. In plus, m-ar interesa sa stiu daca mai am sanse sa-mi recuperez carnetul. Multumesc anticipat
Ce grad de alcoolemie ați avut in sange?
0.7
Depinde de solutia care o sa se dispuna, doar in cazul unei condamnari permisul se anuleaza

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis retinut tibuleac tibuleac Mi-a fost retinut permisul pt consumul de alcool,e si normal dar vreu sa stiu dak se poate sa mi-l anuleze din cauza alcoolemiei care am avuto adica 2,31 in ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan Rusu Sergiu Rusu Sergiu Buna seara, pe data de 25.12.2016, am plecat de la rudele mele care stau la 2 străzi de casa mea, dupa ce am băut 3 căni cu vin fiert ( m-am gandit ca nu ar ... (vezi toată discuția)