Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara. Vreau sa divortez am 8 ani de casatorie si ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara. Vreau sa divortez am 8 ani de casatorie si 3 copii ...

Buna seara.
Vreau sa divortez am 8 ani de casatorie si 2copii minori cel mai mare are 7 ani dar locuiesc in casa socrilor.
Daca imi gasesc o garsoniera sa stau cu chirie am sansa ca copii sa imi fie mie incredintati chiar daca eu nu lucrez?
Nici sotul nu e anagajat,lucreaza la negru. Dar eu pana sa am al 2lea copil am avut loc de munca si indemnizatii..asta ar fi un plus pt mine sau nu?
Multumesc pt raspunsuri
Mariadumitrita, utilizator
Nu prea contează ce ati avut, contează sa puteti sa platiti chiria si sa va intretineti copiii.
In mod normal domiciliul copiilor se stabileste la domiciliul mamei,va trebui sa dovediti totusi ca nu o sa traiti din alocatii si pensia de intretinere,ca puteti asigura copiilor conditii de viata decente,aveti un job,un acoperis deasupra capului,familie care sa va mai ajute etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat