avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara. Vreau sa divortez am 8 ani de casatorie si ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara. Vreau sa divortez am 8 ani de casatorie si 3 copii ...

Buna seara.
Vreau sa divortez am 8 ani de casatorie si 2copii minori cel mai mare are 7 ani dar locuiesc in casa socrilor.
Daca imi gasesc o garsoniera sa stau cu chirie am sansa ca copii sa imi fie mie incredintati chiar daca eu nu lucrez?
Nici sotul nu e anagajat,lucreaza la negru. Dar eu pana sa am al 2lea copil am avut loc de munca si indemnizatii..asta ar fi un plus pt mine sau nu?
Multumesc pt raspunsuri
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Decembrie 2021
Mariadumitrita, utilizator
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 15:23, 5 Decembrie 2021
Nu prea contează ce ati avut, contează sa puteti sa platiti chiria si sa va intretineti copiii.
In mod normal domiciliul copiilor se stabileste la domiciliul mamei,va trebui sa dovediti totusi ca nu o sa traiti din alocatii si pensia de intretinere,ca puteti asigura copiilor conditii de viata decente,aveti un job,un acoperis deasupra capului,familie care sa va mai ajute etc.
Ultima modificare: Duminică, 5 Decembrie 2021
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partajul in romania-o nedreptate pentru femei stely stely Buna ziua, Am ajuns pe site-ul ucesta dupa ce am aflat ca niste amici buni divorteaza,si am citit mesajele de la Drepul familiei.M-am ingrozit de modalitatea ... (vezi toată discuția)
Divort Georgiana_ioana Georgiana_ioana As avea nevoie de niste lamuriri...sunt intr-o situatie delicata! sunt casatorita si am un copilas de aproape 3 lunisoare=D> , problema ar fi intre mine si ... (vezi toată discuția)
Divort de tatal copillui de 1 an 7 luni kmell kmell Buna ziua, am decis de comun acord sa divortam, avem un copil de 1 an si 7-8 luni, el acuma a inceput sa ma ameninte ca decizia de incredintare copilului i ... (vezi toată discuția)