Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Este legal într-un bloc de apartamente, care are ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Este legal într-un bloc de apartamente, care are repartitoare ...

Este legal într-un bloc de apartamente, care are repartitoare de costuri achiziționate din banii proprietarilor, să se plătească energia termică paușal, calculată de administrator pe metru pătrat ?
faceti o sesizare la primarie, se va verifica.
Atat timp cat proprietarii au inteles sa respecte dispozitiile in vigoare,reprezinta abuz din partea echipei manageriale a calcula consumurile in sistem pausal
Initial sesizati oficial presedintele de asociatie
Daca acesta nu intelege sa respecte dispozitiile in vigoare ,sesizati oficial serviciul de sprinjinire si indrumare asociatii de proprietari din primaria teritoriala