Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am o angajata care a promovat un concurs ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am o angajata care a promovat un concurs pentru alta ...

Buna ziua,
Am o angajata care a promovat un concurs pentru alta functie in aceeasi unitate.
Cum urmeaza sa o trec pe noua functie, prin act aditional sau ii incetez vechiul contract de munca si ii fac altul nou?
Se va intocmi act aditional si se vor modifica din actualul contract , clauzele care le doriti : functia, salariul, durata timpului de lucru etc conf art 41 unul din elementele de la alin 3
Mulțumesc!