avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am o angajata care a promovat un concurs ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am o angajata care a promovat un concurs pentru alta ...

Buna ziua,
Am o angajata care a promovat un concurs pentru alta functie in aceeasi unitate.
Cum urmeaza sa o trec pe noua functie, prin act aditional sau ii incetez vechiul contract de munca si ii fac altul nou?
Cel mai recent răspuns: Anca100000 , utilizator 13:17, 7 Decembrie 2021
Se va intocmi act aditional si se vor modifica din actualul contract , clauzele care le doriti : functia, salariul, durata timpului de lucru etc conf art 41 unul din elementele de la alin 3
Mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare contract de munca jannka jannka Angajatorul unei I.I,doreste modificareala toti salariatii al C.I.M de la 8 ore la 4 ore,cat si modificarea salariului aferent timpului de 4 ore. Se ... (vezi toată discuția)
Transformare cim perioada determinata in nedeterminata mirela2000 mirela2000 Buna ziua, Cum pot transforma CIM din durata determinata in durata nedeterminata fara a se pierde nici o zi de lucru pentru salariat? Este suficient un act ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca sanda1956 sanda1956 daca un angajat pe studii medii sustine concurs pentru ocuparea unui post studii superioare , pe aceiasi functie, in aceiasi institutie, in acelasi ... (vezi toată discuția)