Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara ,va rog ,se poate sa ma ajutati cu un model ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara ,va rog ,se poate sa ma ajutati cu un model de cerere ...

Buna seara ,va rog ,se poate sa ma ajutati cu un model de cerere de transfer in cadrul aceleasi institutii .Precizez ca la actualul loc de munca nu mai pot rezista din cauza orelor suplimentare(cauzate de lipsa de personal) ,a stresului prelungit.Toate aceste lucruri mi-au deteriorat starea de sanatate,fapt pe care il pot dovedi cu acte medicale.Va multumesc anticipat
Transferul operează între doua instituții publice și nu în cadrul aceleiași instituții.

Dvs cred ca doriți modificarea locului de munca. Nu exista un anumit model. Puteti depune o solicitare, argumentata, prin care cereți schimbarea locului de munca.