avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... donatie cu clauza de abitatie 1 an de zile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

donatie cu clauza de abitatie 1 an de zile

Speta este urmatoarea: am facut un act de donatie baiatului meu pentru a evita un partaj cu discutii inutile si obositoare. Este specificat ca voi locui un an de zile iar el a confirmat notarului ca este de acord cu aceasta alegere. Acum face presiuni ptr a-i da un rand de chei si pentru a veni si a se muta cu mine aici impreuna cu concubina lui. I-am spus ca nu sunt de acord si face presiuni. Ce as putea sa fac? Actul s-a incheiat marti 7 decembrie. Se poate anula donatia sau ce ma sfatuiti?
Ultima modificare: Vineri, 10 Decembrie 2021
nikepsh, utilizator
Cel mai recent răspuns: nikepsh , utilizator 20:35, 10 Decembrie 2021
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce trebuie sa fac? carmencitakmy carmencitakmy Buna seara. Ma adresez dumneavoastra cu speranta ca ma veti indruma. IN 2008 am facut un credit in banca cu ipoteca pt 30 de ani, pe numele meu, pt a cumpara ... (vezi toată discuția)
Cum imi pot castiga dreptul de a sta in casa Dumitrascu Razvan Dumitrascu Razvan Dupa plecarea mamei in italia,tatal meu m-a dat afara din casa.Ei doi nu sunt legitim casatoriti,dar sunt trecuti amandoi in actele casei. Pot sau am vre-o ... (vezi toată discuția)