Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... De ce nu s-a facut compensarea automata pe toti anii?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

De ce nu s-a facut compensarea automata pe toti anii?

Am primit pe data de 22 octombrie o decizie de impunere pentru anul 2017 in valoare de 1947 lei. Tot pe 22 octombrie am scos si obligatia de plata din SPV si aveam zero lei de plata si 2111 lei sume neutilizate in stingere rezultate din anii 2017-2019. Astazi am scos iar obligatia de plata si imi apare de plata 1479 de lei iar la sumele neutilizate in stingere 1643 de lei rezultati din anii 2017-2018..deci a disparut 2019. Sa inteleg ca s-a compensat automat doar cu anul 2019? De ce nu s-a facut compensarea automata pe toti anii?
george-neagu, moderator