avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, deci cu cat se va mari pensia din ianuarie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, deci cu cat se va mari pensia din ianuarie 2022? Multumesc. ...

Buna ziua, deci cu cat se va mari pensia din ianuarie 2022? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:41, 19 Decembrie 2021
Bună ziua ! Punctul de pensie se majorează cu 10 %. Astfel, valoarea punctului de pensie crește de la 1.442 lei ( cât este în prezent) la 1.586 lei.
Pentru mai multe detalii, consultați link-ul următor: [ link extern ]

Viorica Sobo Sunteti pensionara ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se majoreaza cumva punctul de pensie daca creste salariul minim pe economie ? bossu bossu Am si eu o intrebare referitoare la majorarea pensiilor, daca creste salariul minim pe economie de la 700 la 800 lei creste cumva si punctul de pensie care ... (vezi toată discuția)
Marirea pensiilor ionut_negoita89 ionut_negoita89 Buna ziua, Legat de marirea pensiilor nu inteleg exact cum vor fi marite pt. ca guvernul a spus odata de un 4% (legat de inflatie) si ieri a mai spus ceva ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata - caz de dizabilitate - handicap preexistent tarabuzan tarabuzan Bun gasit. Sunt nascut in decembrie 1976, angajat din mai 2006, fara intreruperi, cu salariu minim pe economie. Am o dizabilitate – grad 2, accentuat, din ... (vezi toată discuția)