Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Solutii proces civil - Buna ziua, In calitate de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Solutii proces civil - Buna ziua, In calitate de intimat intr-un ...

Solutii proces civil -
Buna ziua,
In calitate de intimat intr-un proces civil, am castigat procesul in prima instanta. Ulterior paratul a facut apel la tribunal, paratul a castigat apelul, iar eu vreau sa fac recurs la apel (sa atac aceasta hotarare) si doresc sa stiu in calitate de intimat unde trebuie sa o fac : la acelasi tribunal, la curtea de apel , sau la inalta curte de casatie si justitie?
Va multumesc pentru timpul acordat de raspuns tuturor.
ro_alex, utilizator
buna ziua,
recursul se depune la instanta c are a judecat apelul.
Ulterior aceasta instanta va trimite doraul la instanta competenta sa judece recursul declarat de dvs.
Va multumesc pentru raspuns, Sarbatori Fericite.
Cu drag. Sarbatori cu sanatate si pace-n suflet.
In primul rand trebuie vazut daca hotararea pronuntata in apel este definitiva sau are prevazuta calea de atac a recursului.Nu toate hotararile pronuntate in apel.pot fi atacate cu recurs.