Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata salarii restante
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata salarii restante

În cât timp este obligat angajatorul să plătească salariile restante, urmare a unei decizii de reintegrare a salariatului concediat ilegal? Vă rog să îmi comunicați, dacă este posibil, și articolul de lege care prevede acest termen. Vă mulțumesc.
Nu este prevazut niciun termen pentru o astfel de plata.

Insa neexecutarea hotărârii judecătoreşti privind plata salariilor în termen de 15 zile de la data cererii de executare adresate angajatorului de către partea interesată poate face obiectul unei plângeri prealabile.
Va multumesc! Cum se calculeaza cele 15 zile? De la data depunerii cererii de reintegrare?
De la data depunerii cererii de executare ....
Va multumesc.