avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent

Buna ziua! Am și eu o nelămurire! Ma interesează dacă eu încep munca atunci când copilul are vârsta de 1 an și 6 luni, primesc stimulentul de 650 de lei pana când împlinește vârsta de 3 ani? Sau primesc doar 1 an acest stimulent din momentul începerii activității?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:08, 6 Ianuarie 2022
Primiti stimulentul de 650 de lei pana când copilul împlinește vârsta de 3 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de 1500 sau de 650 de lei? delia bratu delia bratu Bună ziua, În urma revenirii în câmpul muncii din concediu creștere copil, am dreptul, conform noilor legi, de un stimulent de 1500 de lei dat fiind ... (vezi toată discuția)
Posibilitate reintoarcere in cic rarvat rarvat Buna ziua, Sunt in concediu ingrijire copil ce implineste 2 ani in ianuarie 2023. Doresc sa ma intorc mai devreme la birou( in septembrie 2022), dar recent ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie radmaria radmaria Buna ziua, As avea si eu o nelamurire....sunt in concediu de ingrijire a copilului,iar in iulie copilul implineste varsta de un an.Eu am optat pt concediu de ... (vezi toată discuția)