Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Daca fac contestatie pentru suspendarea permisului de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Daca fac contestatie pentru suspendarea permisului de conducere ...

Daca fac contestatie pentru suspendarea permisului de conducere (suspendat 3 luni pentru depasirea cu 50km/h peste limită) si pierd contestatia, mai am posibilitatea sa dau examenul de redobandire sa pot lua permisul dupa 1 luna?
Nu are nimic una cu alta. Contestarea este un drept si nu influenteaza prevederile sanctiunilor primite.