avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 296 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Daca fac contestatie pentru suspendarea permisului de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Daca fac contestatie pentru suspendarea permisului de conducere ...

Daca fac contestatie pentru suspendarea permisului de conducere (suspendat 3 luni pentru depasirea cu 50km/h peste limită) si pierd contestatia, mai am posibilitatea sa dau examenul de redobandire sa pot lua permisul dupa 1 luna?
Cel mai recent răspuns: c-elian , utilizator 01:30, 15 Ianuarie 2022
Nu are nimic una cu alta. Contestarea este un drept si nu influenteaza prevederile sanctiunilor primite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendarea permisului nickoll4y nickoll4y daca am depasit viteza in 2007 cu 50km/h peste viteza normala si inca nu am avut permisul suspendat pana acum pentru acest nefericit incident exista ... (vezi toată discuția)
Contestatie radar carmen-ioana carmen-ioana buna as avea si eu o intrebare...am luat o amenda de radar pt depasirea vitezei legale 110 km/h pe centura orasului cu limita 50km/h #-o si evident ... (vezi toată discuția)
Reeexaminare Marinela98 Marinela98 Bună ziua, am fost surprinsa pe autostrada cu viteza de 170 km/h, in momentul acela nu implinisem 1 an de cand am obtinut permisul, deci limita pentru mine ... (vezi toată discuția)