avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Bună ziua. Aș dori să știu dacă la cumpararea ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Bună ziua. Aș dori să știu dacă la cumpararea unui apartament ...

Bună ziua. Aș dori să știu dacă la cumpararea unui apartament pe numele unei persoane cu handicap accentuat (locuință pentru ea însăși),se plătesc onorariile notarului integral.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 18:11, 16 Aprilie 2022
Buna ziua. Discutati cu notarul sa va faca o reducere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog sa i-mi raspundeti redialboss redialboss buna ziua in urma cu 7 ani a decedat mama iar in urma cu 2 tatal , apartamentul este pe ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. de ce scutiri sau reduceri de taxe notariale beneficiază ... nicoleta 70 nicoleta 70 Bună ziua. De ce scutiri sau reduceri de taxe notariale beneficiază o persoana cu handicap la încheierea unui contract de vânzare - cumpărare la notar.? ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit pe cladiri pentru persoane cu handicap rcristea67 rcristea67 Buna ziua, Locuiesc cu parinti intr-un imobil la bloc, apartamentul este pe numele parintilor, eu sunt o persoana cu gradul de handicap grav, as dori va rog ... (vezi toată discuția)