avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CONCEDIU CRESTERE COPIL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CONCEDIU CRESTERE COPIL

Buna ziua, in cazul unei salariate gravide care si-a luat concediu medical din data de 02.12.2021 si a nascut pe data de 14.01.2022, cat este obligatoriu sa mai stea in concediu mediacal dupa nastere (42 zile), ce acte trebuie sa am eu la dosar pentru suspendare in vederea CCC si ultima intrebare va beneficia de CCC dupa cele 42 zile adica din data de 25.02.2022 pana pe 14.01.2024? Va multumesc
Ultima modificare: Joi, 20 Ianuarie 2022
cristinasova, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:10, 20 Ianuarie 2022
Acte:
- decizia de suspendare a c.i.m.
- adeverinta tip

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu ingrijire copil suciugeorgeta suciugeorgeta va rog sa imi spuneti,daca se poate,ce pasi trebuie sa urmez in cazul unei salariate care a nascut pe 04.04.2014 si este angajata din 22.03.2014......iar in ... (vezi toată discuția)
Poate intra tata în concediu pentru creșterea copilului la un an și jumătate de la nașterea lui? dacă da, ce am de făcut eu, ca angajator? rrramor rrramor Am un angajat care doreste sa intre in concediu de crestere copil pana la implinirea varstei de 2 ani. Mentionez ca a trecut deja 1 an si jumatate de cand s-a ... (vezi toată discuția)
Concediu ccc tatal copilului roxanamara roxanamara Buna ziua Am cateva nelamuriri in legatura cu acest ccc. 1. Am nascut pe 9 mai. Pentru calcularea celor 42 de zile de concediu de lauzie se ia in calcul ... (vezi toată discuția)