Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CONCEDIU CRESTERE COPIL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CONCEDIU CRESTERE COPIL

Buna ziua, in cazul unei salariate gravide care si-a luat concediu medical din data de 02.12.2021 si a nascut pe data de 14.01.2022, cat este obligatoriu sa mai stea in concediu mediacal dupa nastere (42 zile), ce acte trebuie sa am eu la dosar pentru suspendare in vederea CCC si ultima intrebare va beneficia de CCC dupa cele 42 zile adica din data de 25.02.2022 pana pe 14.01.2024? Va multumesc
cristinasova, utilizator
Acte:
- decizia de suspendare a c.i.m.
- adeverinta tip