Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Femeile născute în septembrie, 1965, ce perioadă de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Femeile născute în septembrie, 1965, ce perioadă de cotizație ...

Femeile născute în septembrie, 1965, ce perioadă de cotizație trebuie să aibă la casa de pensii pentru pensia anticipata parțială.
34 ani si 4 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie ce invaliditate).
Sunt nascuta in august 1964. Care este perioada de cotizare pentru a iesi la pensie partiala anticipata?
August 1964 Aprilie 2027 62/8 33/9
33 ani si 9 luni + 8 ani = 41 ani si 9 luni.