Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Legea nr. 269/2004(an) In aceasta lege specifica ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Legea nr. 269/2004(an) In aceasta lege specifica faptul ca memoria ...

Legea nr. 269/2004(an)
In aceasta lege specifica faptul ca memoria RAM a unui laptop sau PC trebuie sa fie de 1 GB.
Asta inseamna ca nu poate se poate depasi memoria RAM de 1GB?
Eu nu am gasit pe internet calculator personal sau laptop cu memoria de 1GB RAM.
In afara de aceasta intrebare,exista specificatii recomandate pentru laptopul sau calculatorul personal pe care vrei sa il achizitionezi?(prin obtinerea unui ajutor financiar)
In legea aceasta nu mentioneaza asa ceva!
e vorba de aceasta lege? [ link extern ] .
Da @adriandimitriu
wollya, utilizator

adriandimitriu a scris:

e vorba de aceasta lege? [ link extern ] .

[ link extern ]
va rog sa cititi bine inainte sa citati; fiindca am doua observatii:
- mai intai in HG e vorba de minimum 1GB, deci poate fi si 20.
- in ce priveste Legea, ea a fost amendata in 2022 (ultima oara, motiv pentru care am pus si linkul) deci vor aparea actualizari.
adriandimitriu, utilizator