Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vă rog ,am și eu o speță.......persoană ,fostă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vă rog ,am și eu o speță.......persoană ,fostă angajată ...

vă rog ,am și eu o speță.......persoană ,fostă angajată pe legea 1/2005 a cooperației, a iesit la pensie anticipată, pot s-o încadrez din nou cu convenție individuală sau c.i.m. tot în cadrul societății cooperatiste?
Multumesc anticipat,cu stimă!
Pensia anticipata nu poate fi cumulata cu veniturile din salarii.
Se poate vă rog să îmi precizați și baza legală.
Vă mulțumesc anticipat. Cu deosebită stimă
Art.118 din Legea nr.263/2010.