Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CERTIFICAT/ADEVERINTA EDIFICARE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CERTIFICAT/ADEVERINTA EDIFICARE

Buna ziua, am urmatoarea situatie: am depus cerere la primarie pentru eliberarea Certificatului/Adeverinta de edificare constructie.Au fost depuse toate documentele solicitate, inclusiv CU de informare(solicitat de Primarie)+Expertiza MLPAT+Memoriu Tehnic arhitectura-deoarece se considera ca nu am respectat 100%autorizatia, constructia are PV de receptie 2021.
Primaria amana eliberarea documentului pe motiv ca nu au regulamentul de aplicare , document ce trebuie votat de consiliul local S1.
As dori sa stiu daca este normal sa se intample asa, sau legea se aplica pentru toate sectoarele.

Cu stima,
IONICA VADUVA, utilizator
In primul rand vin cu o rectificare, procesul verbal de receptie a fost incheiat in 2002.
In al doilea rand am rugamintea daca are cineva un raspuns/situatie asemanatoare, as dori un punct de vedere.

Cu stima,