Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Contestare amenda plf .Buna ziua, Intentionez sa depun ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Contestare amenda plf .Buna ziua, Intentionez sa depun o contestatie la amenda in valoare ...

Buna ziua,
Intentionez sa depun o contestatie la amenda in valoare de 2000 ron pe care am primit o cum ca nu am completat formularul plf .
Intrebarea este daca pot depune documentele online la judecatoria sector 1?
Si a 2 intrebare este unde sa platesc taxa de trimbu.
Va multumesc f mult!
Taca de timbru se achita la administrstia financiara de la domiciliul dvs.Msi aveti variante la posta prin mandat postal ,la unele unitati CEC
Orice actiune initiati trebuie sa aveti in vedere ca e nevoie de confirmare de primire ,chiar si online . Sunt unele judecatorii care nu confirma de primirea actiunii sau a documentelor ce o insotesc .In justitie, si nu numai,acolo unde se cauta dreptatea ,e nevoie de dovezi cu care sa combateti.
Taxa de timbru se achita la Directia Generala de Impozite si Taxe Locale ,Sector 1 ,la ghiseu .
office_log, utilizator