avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa a II a Mecanic Agricol. Va rog sa ma ajutați, ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa a II a Mecanic Agricol. Va rog sa ma ajutați, tatăl a ...

Grupa a II a Mecanic Agricol.
Va rog sa ma ajutați, tatăl a lucrat 18 ani la Agromeg Gruia, și un 1 an la Agromeg Gogosu în funcția de mecanic agricol , am căutat lichidatorul și am făcut solicitare și a eliberat adeverință doar pe perioada de 1 an lucrată la Agromeg Gogosu, penteu perioada lucrata la Agromeg Gruia acesta a menționat ca ca a fost descărcată de orice îndatoriri ( hotărâre) față de Acromec Gruia. Am dat în judecată lichidatorul și a și câștigat!
Va rog sa îmi spuneți care este următorul pas?
Ce trebuie sa fac penteu a recupera grupa a II la cei 18 în cadrul Agromeg Gruia?
Vă mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: laleela , utilizator 14:02, 23 Februarie 2022
Care este motivul din hotararea judecatoreasca prin care lichidatorul a castigat procesul ? De ce a fost descarcat de indatoriri ?


POPA GHEORGHE a scris:

Care este motivul din hotararea judecatoreasca prin care lichidatorul a castigat procesul ? De ce a fost descarcat de indatoriri ?

Lipsei calității procesuale pasive a societății de insolvența
Va trebui sa gasiti arhiva societatii respective pentru a obtine adeverinta necesara la CJP.
Cautati pe internet la firme specializate in arhivare in judetul dvs.
Am căutat în toată țara credeți-mă! Cu adrese scrise! Și nimic nimeni nu deține arhiva și nici nu au cunoștință unde sar afla!
Păcat sunt 18 ani.....!

POPA GHEORGHE a scris:

Va trebui sa gasiti arhiva societatii respective pentru a obtine adeverinta necesara la CJP.
Cautati pe internet la firme specializate in arhivare in judetul dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incurcate sunt caile domnului Statescu Statescu Buna ziua! Am lucrat, inainte de 1989, la o institutie din Brasov,care in anul 2001 a fost desfiintata. Arhiva ei este in pastrare la o societate din Giurgiu. ... (vezi toată discuția)
Casa de pensii refuza sa ia in calcul perioada de 10 ani cu tot cu adeverinta emisa de catre angajatorul in cauza alinaavad alinaavad Casa de pensii refuza saia in calcul perioada de 10 ani lucrata de tatal meu la Mecanica Ceahlau in perioada 1990 - 2000 (an in care aceasta intreprindere a ... (vezi toată discuția)
Cum pot face rost de adeverinta grupa a 2 a de munca daca societatea ... stefan.szen@zeolitesproduction.com stefan.szen@zeolitesproduction.com Cum pot face rost de adeverinta grupa a 2 a de munca daca Societatea a trecut prin lichidare si au fost pierdute arhivele societatii. Am lucrat in agricultura ... (vezi toată discuția)