Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa a II a Mecanic Agricol. Va rog sa ma ajutați, ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa a II a Mecanic Agricol. Va rog sa ma ajutați, tatăl a ...

Grupa a II a Mecanic Agricol.
Va rog sa ma ajutați, tatăl a lucrat 18 ani la Agromeg Gruia, și un 1 an la Agromeg Gogosu în funcția de mecanic agricol , am căutat lichidatorul și am făcut solicitare și a eliberat adeverință doar pe perioada de 1 an lucrată la Agromeg Gogosu, penteu perioada lucrata la Agromeg Gruia acesta a menționat ca ca a fost descărcată de orice îndatoriri ( hotărâre) față de Acromec Gruia. Am dat în judecată lichidatorul și a și câștigat!
Va rog sa îmi spuneți care este următorul pas?
Ce trebuie sa fac penteu a recupera grupa a II la cei 18 în cadrul Agromeg Gruia?
Vă mulțumesc anticipat!
Care este motivul din hotararea judecatoreasca prin care lichidatorul a castigat procesul ? De ce a fost descarcat de indatoriri ?

POPA GHEORGHE a scris:

Care este motivul din hotararea judecatoreasca prin care lichidatorul a castigat procesul ? De ce a fost descarcat de indatoriri ?

Lipsei calității procesuale pasive a societății de insolvența
Va trebui sa gasiti arhiva societatii respective pentru a obtine adeverinta necesara la CJP.
Cautati pe internet la firme specializate in arhivare in judetul dvs.
Am căutat în toată țara credeți-mă! Cu adrese scrise! Și nimic nimeni nu deține arhiva și nici nu au cunoștință unde sar afla!
Păcat sunt 18 ani.....!

POPA GHEORGHE a scris:

Va trebui sa gasiti arhiva societatii respective pentru a obtine adeverinta necesara la CJP.
Cautati pe internet la firme specializate in arhivare in judetul dvs.