Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de creștere copil

Bună ziua!

Daca soțul meu primește stimulent de inserție, eu mai pot intra in concediu de creștere a copilului?
Da , dar se va înceta plata stimulentului.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Și știți cumva în perioada concediului de creștere al copilului mai pot avea alt contract de muncă în desfășurare la care obțin un venit de 204 lei, adică până în acel venit anual de 6250 lei
In perioada concediului de creștere al copilului mai puteti avea alt contract de muncă în desfășurare la care sa obțineti un venit de 204 lei, adică până în acel venit anual de 6250 lei net.