avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de creștere copil

Bună ziua!

Daca soțul meu primește stimulent de inserție, eu mai pot intra in concediu de creștere a copilului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:56, 1 Martie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da , dar se va înceta plata stimulentului.
Ultima modificare: Duminică, 27 Februarie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic
Și știți cumva în perioada concediului de creștere al copilului mai pot avea alt contract de muncă în desfășurare la care obțin un venit de 204 lei, adică până în acel venit anual de 6250 lei
In perioada concediului de creștere al copilului mai puteti avea alt contract de muncă în desfășurare la care sa obțineti un venit de 204 lei, adică până în acel venit anual de 6250 lei net.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil, sunt in ccc anul trecut am lucrat si ... ..sorin, ..sorin, Concediu crestere copil, sunt in ccc anul trecut am lucrat si am obtinut 6200 net ( 2021) anul asta 2022 mai pot obtine venituri nete de 6250 daca sunt in ccc?? (vezi toată discuția)
Cim pe perioada ccc urmat de stimulent inserție pe noul cim AlbuAndrei AlbuAndrei Acestea ar fi datele problemei: Sotia mea are CCC in perioada 7.08.2018-7.08.2020. (copilul împlinește 2 ani in 7.08.2020) Eu nu am luat o luna de ... (vezi toată discuția)
Locul de munca! Corina271 Corina271 Buna ziua! Stiti cumva daca sotul intra in concediu de crestere a copilului iar dupa ceva timp il da afara de la serviciul acela sau pleaca el pentru un altul ... (vezi toată discuția)