Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... O firma de transport marfa poate inchiria soferi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

O firma de transport marfa poate inchiria soferi pentru a lucra ...

O firma de transport marfa poate inchiria soferi pentru a lucra pe alte camioane apartinand altor firme?

multumesc
Oamenii nu se inchiriaza, doar bunurile. Pentru a detasa/delega personalul exista prevederi in Codul Muncii.
Numai daca este agent de munca temporară.