avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua , Am un vecin care îmi scrumează tot ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua , Am un vecin care îmi scrumează tot timpul și ...

Bună ziua ,
Am un vecin care îmi scrumează tot timpul și îmi scuipă flegme pe pervazurile geamurilor și mi se întoarce stomacul pe dos când șterg ,degeaba ii spun ,i-am dat și scrumiera dar tot degeaba ,ce sa fac cu el că nu mai suport,mi-a ars și plasele de la geamuri ,le-am schimmbat
odată. Are dreptul să fumeze pe geam și să scrumeze pe geamurile mele?Sunt disperata ,nu mai suport Dați - mi un sfat va rog .Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 14:14, 8 Martie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
mergeti si faceti reclamatie la politie.
poate ii da amenda , gasesc ei ceva din legea 61/91.
Ultima modificare: Marți, 8 Martie 2022
gi-jane2, moderator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sesizati oficial politia teritoriala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fumat in scara blocului THEODORA30 THEODORA30 Buna seara,de ceva timp in blocul unde locuies chemam pompierii cam o data la 2 zile,cineva fumeaza la ghema si nu stinge tigara,fiind un bloc cu ... (vezi toată discuția)
Vecină care ma înjură Ciupetica Ciupetica Bună ziua!Ce pot face ca vecina mea sa nu ma mai înjure de fiecare dată când ies pe balcon și fumez?Specific ca i-am facut reclamație la poliție acum ... (vezi toată discuția)
Suntem terorizați, va rugam un sfat Morco Morco Apelez la dvs Pt ca realmente nu mai știm ce sa facem. Avem un vecin, care constant seara de seara face chefuri în apartament. Tot ce prinde la mana arunca ... (vezi toată discuția)