Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Poate angajatorul să impună în continuare ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Poate angajatorul să impună în continuare obligația de purtare ...

Poate angajatorul să impună în continuare obligația de purtare a masti
Daca prin riscurile profesionale identificate si evaluate de catre angajator se impune purtarea unei masti de protectie, angajatorul o poate nominaliza in Lista cu echipament individual de protectie stabilind conditii concrete/ instructiuni proprii de purtare. EIP se asigura de catre angajator fara plata/ cota parte din partea lucratorilor.