avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare persoana in functia de secretar in asociatie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare persoana in functia de secretar in asociatie cu studii ...

Ce cod COR pot folosi pentru a incadra o persoana in functia de secretar cu studii superioare intr-o asociatie intercomunitara? Multumesc
Ultima modificare: Luni, 14 Martie 2022
Laura_Lau, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:55, 14 Martie 2022
Nu exista cod COR pentru secretara cu studii superioare.
In acest caz cum se face incadrarea? Se trece in fisa postului studii superioare?

Cornel Vasile a scris:

Nu exista cod COR pentru secretara cu studii superioare.

Referent
Asistent manager cod COR. 334303. Asistent manager. Nivelul de instruire: 3 (studii medii sau postliceale).
sau
Asistent director/responsabil de functiune (studii superioare) - Cod COR 243217

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa post ilinca_hanganu ilinca_hanganu Imi puteti spune care este diferenta intre asistent manager si secretara si, eventual, daca exista o fisa a postului standard pt asistent manager sau ... (vezi toată discuția)
Asistent manager busubianca busubianca Bună ziua, Aş vrea să ştiu dacă funcţia de asistent manager presupune studii superioare ?? În anul 2008 am fost încadrată ca asistent manager şi ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am nevoie urgenta de o indrumare pentru alegerea carierei!!! ALEXA07 ALEXA07 Buna ziua! Daca urmez studiile la facultatea de \"asistenta manageriala si administrativa\" din cadrul facultatii de litere si apoi un master in \"consultanta ... (vezi toată discuția)