avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poate fi obligata o persoana aflata in perioada de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poate fi obligata o persoana aflata in perioada de proba la plata ...

Poate fi obligata o persoana aflata in perioada de proba la plata trainingului daca a decis sa plece cu notificare?
Cel mai recent răspuns: Laura_Lau , utilizator 12:08, 14 Martie 2022
Da, poate fi obligata o persoana aflata in perioada de proba la plata trainingului.
In ce conditii? Daca este anuntata anticipat ca se plateste sau sunt si alte situatii?

Cornel Vasile a scris:

Da, poate fi obligata o persoana aflata in perioada de proba la plata trainingului.

Aveti act aditional incheiat pentru training?
Nu este act aditional facut

Cornel Vasile a scris:

Aveti act aditional incheiat pentru training?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisia in prima luna de proba de la angajare ulila ulila Am semnat un ctr pe perioada nedeterminata in urma cu apox o luna. Job-ul presupune sa sustin o sesiune de training in afara tarii pe cheltuiala firmei pt ... (vezi toată discuția)
Act aditional - sanse de castig in cazul unei actiuni in instanta catalina2008 catalina2008 Buna seara, Pe data de 06.02.2008 am fost angajata in cadrul unei companii multinationale, in baza unei oferte pe care am acceptat-o. La 2 saptamani de la ... (vezi toată discuția)
Demisia in perioada de probă JinRiddle JinRiddle Bună ziua, Sunt angajată la firma X prin contract nedeterminat, cu perioadă de probă de 3 luni din data de 01.02.2019. Urmează să plec săptămâna ... (vezi toată discuția)