Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... HOTĂRÂREA nr. 336 din 11 martie 2022 - Detalii
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

HOTĂRÂREA nr. 336 din 11 martie 2022 - Detalii

Bună ziua! Am citit HOTĂRÂREA nr. 336 din 11 martie 2022 referitoare la decontările pentru hrană ale refugiatilor din Ucraina. Articolul are atasate la anexa documente ce ar trebui completate de persoana fizica care oferă cazare persoanelor refugiate.
Hotărârea nu specifică însă cărei instituții are trebui adresate acele documente. Specifică doar "autoritățile administrației publice locale ale unităților/subdiviziunilor administrativ-teritoriale ".
Am contactat și Primaria București și ISU și acestea nu cunoșteau detaliile. Îmi poate explica cineva cărei instituții ar trebui să mă adresez (unde inregistrez documentele)?
Hotărârea am gasit-o aici [ link extern ] .

Mulțumesc
Actele se depun la autorităţile administraţiei publice locale ale unităţilor/subdiviziunilor administrativ-teritoriale pe raza cărora se află locuinţa.
De acord, așa scrie in hotărâre! Nu sunt un cunoscător, de aceea intrebam: la ce se referă "autorităţile administraţiei publice locale ale unităţilor/subdiviziunilor administrativ-teritoriale pe raza cărora se află locuinţa"? Inseamnă Primăria, Poliția Locală, Inspectoratul Județean ?
Mulțumesc!
În București la primăriile de sector. În restul țării, la primăria fiecărei localități în parte.