Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cheltuiala angajatorului pt ziua libera ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cheltuiala angajatorului pt ziua libera autorecenzare!!!

cheltuiala angajatorului pt ziua libera autorecenzare!!!
e frumos cand statul este darnic pe banii angajatorului
la un calcul sumar de o medie 175 lei pe zi a 800 angajati, angajatorul are o cheltuiala de 140000 lei...doar pt ca statul se simte darnic cu ofertele pe zile libere! cat de corect e fata de mediul privat sa se impuna o astfel de cheltuiala? (si cand zic o medie de 175 lei/zi de salariat sunt cumsecade...pt ca in unele companii media salariului zilnic poate depasi 250 lei)

imi doresc tare mult sa vad daca cineva mai simte supararea aceasta ..sau sunt singurul muritor cu astfel de nedumeriri!
george-neagu, moderator