Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.! Va rog frumos sa imi raspundeti la o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.! Va rog frumos sa imi raspundeti la o intrebare: Pot ...

Buna ziua.! Va rog frumos sa imi raspundeti la o intrebare:
Pot anula un act de vanzare- cumparare cu clauza? (uzu fruct). Ce trebuie facut in acest sens, pentru anularea actului? Beneficiarul nu ma ajuta si nu se intereseaza de mine.
Multumesc pentru ajutor!
Beneficiarul nu ma ajuta si nu se intereseaza de mine.

asta nu e motiv de anulare pt ca nu are aceasta datorie, daca voiati sa va ingrijeasca trebuia sa fi incheiat un contract de intretinere.
gi-jane2, moderator
multumesc frumos!