avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.! Va rog frumos sa imi raspundeti la o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.! Va rog frumos sa imi raspundeti la o intrebare: Pot ...

Buna ziua.! Va rog frumos sa imi raspundeti la o intrebare:
Pot anula un act de vanzare- cumparare cu clauza? (uzu fruct). Ce trebuie facut in acest sens, pentru anularea actului? Beneficiarul nu ma ajuta si nu se intereseaza de mine.
Multumesc pentru ajutor!
Cel mai recent răspuns: cristeadraguta@yahoo.com , utilizator 14:30, 19 Martie 2022
Beneficiarul nu ma ajuta si nu se intereseaza de mine.

asta nu e motiv de anulare pt ca nu are aceasta datorie, daca voiati sa va ingrijeasca trebuia sa fi incheiat un contract de intretinere.
Ultima modificare: Sâmbătă, 19 Martie 2022
gi-jane2, moderator
multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare-cumparare proprietate Robert0023 Robert0023 Am vandut casa fiului cu clauza "uzu-fruct". Ma intereseaza daca se poate anula contractul de vanzare-cumparare. (vezi toată discuția)
Contract vanzare cumparare apartament intre proprietar si fiul acestuia Ella_75 Ella_75 Buna ziua! Traiesc cu sotul si copii in apartament proprietate personala a socrului. Acesta doreste sa faca contract de vanzare cumparare pt apartament pe ... (vezi toată discuția)
Contracte de case nasobraznic nasobraznic Suntem pe punctul de a face un contract cu persoana care ma crescut. Nu sunt adoptata doar ma crescut. Ea dorește sa ma treacă Jumi-juma pe contractul de la ... (vezi toată discuția)