Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... În cadrul unei asociații de proprietari, legal ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

În cadrul unei asociații de proprietari, legal constituită ...

În cadrul unei asociații de proprietari, legal constituită conform legii 196/2018, cine are dreptul să dețină un card bancar pentru contul deschis la bancă.
cardul poate fi detinut de catre persoana desemnata de adunarea generala!
Adunarea generala sau comitetul executiv pot hotari cine are dreptul sa reprezinte interesele asociatiei de proprietari sa detina cardul de acces la contul asociatiei de proprietari
La multe asociatii, presedintele are un card si administratorul altul. Administratorul pentru depunerea incasarilor.