Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum inregistrezi corect in REVISAL data incetarii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum inregistrezi corect in REVISAL data incetarii suspendarii ...

Cum inregistrezi corect in REVISAL data incetarii suspendarii unui CIM, care a fost suspendat pentru cresterea copilului in varsta de pana la doi ani pe o anumita perioada, iar mamica revine mai devreme de data sfarsit suspendare?
Initial CIM-ul a fost suspendat astfel :
data inceput suspendare - 01.07.2020
data sfarsit suspendare - 21.04.2022
In aceste conditii data incetare suspendare ar fi fost 22.04.2022.
Insa mamica a facut cerere sa revina cu data de 18.04.2022.
In aceste conditii se poate opera data incetare suspendare 18.04.2022?
Sau se face intai modificare data sfarsit suspendare (din 21.04.2022 in 17.04.2022???) si apoi se opereaza data sfarsit suspendare in 18.04.2022???
Da, se poate opera ca data de incetare a suspendarii 18.04.2022.