avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 346 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt pensionar în România și as vrea să mă duc ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt pensionar în România și as vrea să mă duc în Spania ...

Sunt pensionar în România și as vrea să mă duc în Spania ca să lucrez cu contract de muncă la privat.
As vrea sa știu dacă pierd ceva la bani, dacă nu mai pot incasa pensia fiindcă lucrez..?
Există reglementari la noi sau la spanioli privitoare la cumulul pensiei cu salariu la privat, care să îmi creeze probleme în acest sens?
As putea lucra și la stat în Spania (având în vedere ca este alt stat) și să nu am probleme cu acest cumul?

Alte discuții în legătură

Sunt pensionar în românia și as vrea să mă duc în spania ... alexandrugeorgescu1 alexandrugeorgescu1 Sunt pensionar în România și as vrea să mă duc în Spania ca să lucrez cu contract de muncă la privat. As vrea sa știu dacă pierd ceva la bani, dacă ... (vezi toată discuția)
Pensie de munca in spania, pensie de invaliditate in romania casteliana casteliana Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Un pensionar in Romania pe caz de boala, gradul 2, incepand cu anul 2006, a lucrat in Spania, cu contract de ... (vezi toată discuția)
Pot sa mai muncesc cu carte de munca fiind pensionar? aviatorul44 aviatorul44 Buna ziua,sunt pensionar militar cu pensie pentru limita de varsta.Care sunt conditiile in care pot sa mai prestez munca la patron?trebuie sa renunt la ... (vezi toată discuția)