Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Unde se poate face reclamatie referitoare la ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Unde se poate face reclamatie referitoare la autorecenzare? Eu ...

Unde se poate face reclamatie referitoare la autorecenzare? Eu am completat toate formularele pentru recenzare, am primit si e-mailul de confirmare dar nu am primit codul de confirmare pentru a putea beneficia de ziua libera acordata celor ce se autorecenzeaza desi au trecut 3 saptamani de atunci.
Ati incercat sa descarcati dovada autorecenzarii dupa site-ul [ link extern ] .
Bună ziua,

Dovada de care aveți nevoie pentru ziua liberă nu o primiți pe e-mail, o obțineți pe baza CNP-ului de aici:
[ link extern ] /

Aveți mai multe detalii în acest articol:
Cei care se autorecenzează pentru a obține ziua liberă de la angajator trebuie să aștepte maximum șapte zile (dar nu mai puțin de trei sau patru) pentru a obține documentul cu care dovedesc completarea chestionarului. Totuși, acest document nu este primit de cel care se recenzează pe adresa de email folosită pentru înregistrarea pe site-ul recensământului, ci trebuie descărcat efectiv de cei interesați.
(...)
6. dovada autorecenzării online se poate descărca de pe dovrec.insse.ro;
Accesarea Certificatului de confirmare/dovezii de autorecenzare (sau de infirmare pentru cele care nu trec de validare) se va putea face în baza CNP-ului, inclusiv de către angajator în cazul în care acesta va dori să verifice.

www.avocatnet.ro/articol_608...
Manuela Rășină, administrator