Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vin temperaturi scăzute o perioadă de câteva zile. ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vin temperaturi scăzute o perioadă de câteva zile. Distribuitorul ...

Vin temperaturi scăzute o perioadă de câteva zile. Distribuitorul de căldură, a comunicat că reia pentru această perioadă furnizarea de agent termic, dar numai cu acordul locatarilor. La subsolul fiecărei scări, sunt montate gigacalorimetre. Dacă la o scară sunt 3-4 locatari dintre cei bransati doresc și restul nu, cum se procedează în acest caz? Timpul de comunicare către furnizor este foarte scurt, 2 zile.
in mod normal, daca o singura familie nu este de acord cu oprirea caldurii, ea nu poate fi oprita!
Conform disp L nr 196/2018 hotararile se obtin cu majoritatea voturilor proprietarilor
D-le Virgil Dan Amza,
Imi puteti da va rog cadrul legislativ unde scrie ca daca un singur apartament doreste caldura, se da caldura in bloc ?
mihaela.popa, utilizator