Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua.Am urmatoarea problema daca ma poate ajuta ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua.Am urmatoarea problema daca ma poate ajuta cineva:mama ...

Buna ziua.Am urmatoarea problema daca ma poate ajuta cineva:mama mea are insotitor permanent,nu angajat,pt.ca este persoana cu handicap.A schimbat domiciliul si nu am stiut ca trebuie sa anuntam la primarie si sa solicitam plata de la primaria noului domiciliu.A trecut destul de mult timp pana am facut acest lucru.Primaria solicita restituirea sumelor incasate in aceasta perioada.Oare putem rezolva cumva? Cine suporta de fapt plata ? banii vin de la bugetul de stat sau de la cel local?Multumesc mult daca ma poate lamuri cineva.
Indemnizația de însoțitor o luați prin primăria de domiciliu.

De ex., detalii citiți aici [ link extern ]