Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Generali SA mi-a respins 2 dosare CASCO. Accidentul a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Generali SA mi-a respins 2 dosare CASCO. Accidentul a implicat ...

Generali SA mi-a respins 2 dosare CASCO. Accidentul a implicat 2 masini, pagube minore. Masina mea are avarii pe stanga si pe dreapta. Respectiva parte dreapta a masinii fusese lovita in parcare si tocmai mergeam sa deschid dosar de dauna. Ei considera ca dauna pe dreapta este urmare directa a accidentului, respingand declaratia mea privind dauna din parcare. Este adevarat ca accidentul a accentuat dauna. Ma puteti ajuat, va rog, cu un sfat?
~ Conținut șters la cerere ~
Ei m-au trimis la politie, considera amiabilul nul.

Voinea Liviu a scris:

Nu de un sfat aveti nevoie,ci de un avocat care se pricepe lasa asa ceva,actiune in instanta,expertiza samd...

~ Conținut șters la cerere ~
Ei considera document justificativ notificarea pe care mi-au trimis-o ieri prin curier, motivand ca in accident sunt implicate 3 parti: cele 2 masini dar si cladirea. Chiar daca nu exista nici o paguba si nimeni nu a ridicat nici o pretentie. Tocmai de aceea eu nu am mentionat cladirea in amiabil, deoarece in codul rutier nu exista obligatie daca nu exista pagube decat exclusiv la cele 2 masini...
Am fost la politie, care mi-a eliberat un Aviz de reparatie, atat pentru dauna pe stanga cat si pentru cea pe dreapta, urmare a aceluiasi eveniment. Au trecut 3 saptamani si nu am primit inca nici un raspuns de la Generali.