Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, Tatal meu poate sa primească ajutorul de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, Tatal meu poate sa primească ajutorul de somaj in ...

Bună ziua,
Tatal meu poate sa primească ajutorul de somaj in condițiile in care contractul de munca la penultimul loc de muncă a fost închis prin acordul părților iar la ultimul loc de muncă a stat doar doua luni și jumătate deoarece s-a desființat postul?
Este îndeplinit stadiul minim de cotizație de 12 luni.
Da, tatal poate sa primească ajutorul de somaj in condițiile in care contractul de munca la penultimul loc de muncă a fost închis prin acordul părților , iar la ultimul loc de muncă a stat doar doua luni și jumătate deoarece i s-a desființat postul...se ia in calcul ultima incetare a unui c.i.m.