Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... diferente intre masuratorile cadastrale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

diferente intre masuratorile cadastrale

Vecinul meu pretinde ca am am intrat doi metri in gradina lui, ca mi-am mutat gardul in gradina lui. Eu am facut din noi masuratorile cadastrale, care sunt corecte, in sensul ca , gardul este acolo unde trebuie, ... Si vecinul a facut o masuratoare cadastrala care spune altceva, decat masuratoarea mea. Acesta a achizitionat pamantul ulterior mie. Se poate sa existe o diferenta intre aceste doua masuratori? ( intre cadastrul meu si cel al vecinului) ?
mirela1978, utilizator
Este posibil, dar nu este normal.
Daca nu va intelegeti amiabil puteti ajunge in instanta care va dispune o expertiza tehnica judiciara in specializarea topografie-cadastru.