Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TRebuie sa existe o anumita distanta intre gardul unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TRebuie sa existe o anumita distanta intre gardul unei instititii ...

TRebuie sa existe o anumita distanta intre gardul unei instititii și gardul gradinii unui cetatean? sau poate sa existe gard comun intre aceste acestea doua ?
Poate sa existe un gard comun. Mai putin in situatia in care institutia este intr-o anumita tara si institutia in tara vecina. Adica fasie. Si mai putin, in situatia in care institutia este un obiectiv special, gen unitate militara sau alte asemenea.