Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am colegi de munca,acum pensionari ca si mine,cu care ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am colegi de munca,acum pensionari ca si mine,cu care am lucrat ...

Am colegi de munca,acum pensionari ca si mine,cu care am lucrat ani de zile in acelasi loc,aceeasi meserie,aceleasi lucrariUnii au obtinut in instanta gr2 ,altii nu.Nu stiu ce sa inteleg si cum sa procedez.Ce ma sfatuiti?
Nu puteti afla decat daca deschideti actiune in instanta. Practica instantelor de judecata, in cazul grupelor de munca nu este una unitara si depinde foarte mult de documentele depuse la dosarul cauzei in baza carora se efectueaza, de regula, o expertiza tehnica judiciara in specializarea protectia muncii.
Esential este ca sa fiti nominalizat de catre firma, prin document intern, ca beneficiar de grupa de munca la locul de munca pe care l-ati ocupat, iar locul de munca sa fie incadrat prin aviz ITM/ Inspectia muncii in grupa de munca.